Zmień wydech na sportowy, czyli jak prosty zabieg zwiększa moc silnika

Każdy motocyklista z biegiem czasu zaczyna zastanawiać się, jak poprawić osiągi swojej maszyny. Zakłada, że jest już doświadczonym kierowcą, mogącym pochwalić się nienaganną techniką. W końcu trochę kilometrów już przejechał, a bezwypadkowa jazda z kolei o czymś świadczy. Dlatego modyfikacja jednośladu to w tym przypadku jedyna ścieżka rozwoju. Oczywiście zawsze można kupić lepszy model, ale budżet niekoniecznie musi być aż tak elastyczny, by znieść potężną inwestycję. Tańszym i wygodnym dla portfela rozwiązaniem są odpowiednie części motocyklowe, do jakich bez wątpienia należą wydechy.

Niesatysfakcjonujący fabryczny

Układ seryjny ma swoją specyfikę działania. Przede wszystkim produkowany jest pod normy spalin i różnego rodzaju inne wytyczne, narzucone przez instytucje nadzorujące. Wskutek tego moc jest obniżona, a sam dźwięk nie do końca pieści ucho w sposób, jakiego byśmy oczekiwali. Rozsądnym krokiem jest zatem jego wymiana. Nie uderzy ona bardzo po kieszeni, a efekty z pewnością będą zadowalające.

Postaw na oryginalne części

Niejeden sklep motocyklowy, czy to stacjonarny, czy internetowy, posiada w asortymencie optymalne rozwiązania do tuningu maszyny. Przed zakupem trzeba mieć na uwadze, że w końcu inwestujemy w nasz niepowtarzalny jednoślad, dlatego zbytnie oszczędzanie nie jest dobrym pomysłem. Warto zaopatrzyć się w akcesoria motocyklowe renomowanych producentów, takich jak OEM czy KYOTO. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że wybraliśmy najlepsze części. Jednak najważniejsza będzie poprawa osiągów motoru i jako efekt uboczny – fantastyczny warkot silnika.