Zwiększ funkcjonalność swojego motocykla

Podstawowa wersja motocykla, jaką nabywamy w salonie, ma zaspokajać minimalne wymagania użytkownika. Czyli po prostu ma jeździć. I tak naprawdę wiele osób, przymierzających się do kupna swojego pierwszego jednośladu, zastanowi się teraz: Czego chcieć więcej? Otóż można i nawet należy chcieć więcej, ale o tym przekonają się oni już w trakcie jazdy lub po zasięgnięciu opinii nieco bardziej doświadczonych kierowców.

Akcesoria motocyklowe

Akcesoria motocyklowe to niezwykle przydatne atrybuty. Co można do nich zaliczyć? Elementy ubioru poprawiające komfort jazdy: przeciwdeszczowe kurtki lub całe kombinezony, rękawiczki, obuwie za kostkę, spreje na szybkę od kasku, pinlocki (wkładki zapobiegające parowaniu), ale też typowe wyposażenie maszyny. Do niego z kolei zakwalifikujemy uchwyt na telefon/nawigację, dodatkowe lusterka, osłony podzespołów mechanicznych, oliwę do łańcucha, ocieplane manetki, pokrowce.

Części motocyklowe

Eksploatacja motoru jest nieporównanie tańsza niż choćby eksploatacja samochodu. Oczywiście ma na to wpływ sezonowość użytkowania sprzętu, jednak same części motocyklowe to wydatek niewielkiego rzędu. A ten na pewno się pojawi, więc lepiej w porę się na niego przygotować. Warto mieć w przydomowym warsztacie takie rzeczy jak: klucze i zestawy narzędzi, tarcze i klocki hamulcowe, płyny do silnika i układu hamulcowego. Jeśli natomiast chcemy nieco podrasować naszą „bestię”, konieczny będzie zakup sportowych sprężyn, wydechu czy zamówienie graficznie personalizowanych osłon baku paliwa.